Ze Złotowa (Półwysep Zamkowy) ruszamy drogą 189. Za Kujaniem mijamy budynek, który przed II Wojną Światową był strażnicą graniczna (Polska-Niemcy)i na rzece Łobzonce byłą granicę. We wsi Sypniewo możemy zwiedzić zabytkowy pałacyk I KOŚCIÓŁ SZACHULCOWY. Tu skręcamy w lewo w lokalną drogę.Mijamy Iłowo i Radońsk a we wsi Lutowo skręcamy w lewo w szutrową drogę, którą dojeżdżamy do Lutówka. Po drodze mijamy jezioro Lutowskie gdzie możemy na jednym z wielu pomostów wędkarskich odpocząć i się posilić. Tu asfaltem skręcamy w lewo i dalej w prawo i ponownie w prawo na Dąbrowe i dojeżdżamy do Kamienia, zacisznego mini miasteczka z bardzo zadbanym rynkiem i pięknym kościół. Wracamy drogą na Debrzno, ale dojeżdżamy tylko do Witkowa, gdzie skręcamy w lewo początkowo w asfaltową ale zaraz w gruntową dobrą drogę. We wsi malutka remiza strażacka z dzwonnicą alarmową, co jest rzadkością. Lasem bardzo dobrą drogą gruntową dojeżdżamy do Białobłocia i dalej szutrówką do Batorowa. Tu ciekawy szachulcowy kościół. Stąd przez Batorówko trafimy do Małego Buczka z zabytkowym parkiem, w którym możemy odpocząć przy stolikach i poznać las z wielu tablic informacyjnych i wiele gatunków drzew, które tam rosną i są opisane. Kiedyś było tu sporo drewnianych rzeźb ale zostały wykradzione przez bandziorów.Dalsza droga to asfalt do Wielkiego Buczka i szutrówka z wieloma luźnymi kamieniami do Stołunia. Tu zapora na rzeczce z elektrownią i wiatką do odpoczynku.stąd asfaltem do Osowca skąd na skróty dojedziemy do asfaltu prowadzącego do Zakrzewa. Tu warto zwiedzić kościół.Asfaltem wracamy do Złotowa.
Komentarze
NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace
Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie
Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.