Darłowo_Ustka_Darłowo

Dodano 18 czerwca 2019 przez plik GPX
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

150385
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower MTB
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  2.2
  • Dystans: 105 km
  • Czas trwania: 5 h 14 min
  • Średnia prędkość: 20 km/h
  • Przewyższenie: 56 m
  • Suma podejść: 471 m
  • Suma zejść: 473 m
  • Data: 21 czerwca 2019
  • Lokalizacja: Polska, zachodniopomorskie, Darłowo, powiat sławieński
850361
Betonowa zapora
Morze w rejonie Jarosławca jest szczególnie niebezpieczne dla wybrzeża, które w tym rejonie jest najbardziej wysunięte na północ w głąb morza, jeśli bierzemy pod uwagę obszar województwa zachodniopomorskiego. Linia brzegowa w tym rejonie jest szczególnie poddana na powstające zniszczenia przez burzliwe morze oraz widowiskowe, ale niebezpieczne sztormy. W związku z tym w newralgicznym punkcie klifu zbudowano betonową opaskę, którą dodatkowo od strony morza wzmocniono niezliczoną ilością betonowych gwiazdobloków, które tworzą specyficzny widok dla oczu i przeszkodę dla fal.

Opaska betonowa mająca za zadanie chronić wysoki klif jest o długości około jednego kilometra, po której kuracjusze spacerują między jej granicami, wdychając zdrowe morskie powietrze z zawartością jodu. Poza granicami betonowej opaski wykonano falochrony z drewnianych pali obsiadanych przez mewy oraz kormorany.
850362
Pomost Jezioro Wicko
850363
Dwór rodziny von Below
Dwór rodziny von Below (ok. 1700, neogotyckie skrzydło poł. XIX w.), park.
850364
Budynek bramny 1809
850365
Trzecie molo
850366
Bunkry
Cztery działobitnie, jedno działo prowadzące 105 mm połączone tunelem z centrum dowodzenia, trzy mniejsze. Teren ogólnie dostępny, podziemia tylko z przewodnikiem dla zorganizowanych grup.
850367
Pomnik Syrenki
850368
Latarnia z duchem
850369
Szlak zwiniętych torów
850370
Dwór murowany (ok. 1800)
Dwór murowany (ok. 1800), zespół folwarczny (2 poł. XIX w.), budynki konstrukcji szachulcowej (2 poł. XIX w.).
850371
Gotycki kościół św. Franciszka z k. XV w.
Gotycki kościół św. Franciszka, ceglany (k. XV w., przebudowany XIX i XX w.).
850372
Gotycki kościół św. Stanisława Kostki (1 poł. XIV w.)
Pierwsze informacje o kościele wzniesionym we wsi Cisowo pochodzą z 1321 r. Kościół zbudowany został w stylu gotyckim, jednonawowy z trójbocznym prezbiterium. Zbudowany jest z czerwonej cegły na kamiennej podmurówce. Do nawy przylega masywna wieża nakryta dachem gontowym. Ściany kościoła wzmocnione są przyporami, okna i wejście do świątyni zakończone ostrym łukiem.

Kościół na przestrzeni wieków był kulka razy modernizowany. Pierwsza modernizacja miała miejsce w XV wieku, druga w XVI wieku i ostatnia w latach 60-tych XIX wieku.

Wewnątrz zachowało się zabytkowe wyposażenie: barokowy ołtarz główny, ambona, renesansowa empora dla chóru, a z XIV wieku pochodzi kropielnica. Na podłodze w zakrystii leży nagrobna płyta z 1739 r. z nazwiskami Barbary Scheinmannin i pastora Johannesa Schlutiusa.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta