category-icon

2020-06-15_Zakliczyn - Rzepiennik Biskupi - Zakliczyn

75 km
6 h 30 min
2.6 km
Polska, małopolskie, Zakliczyn, powiat tarnowski

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2020-06-15
Polska, małopolskie, Zakliczyn, powiat tarnowski
category-icon
75 km
2560 m
2560 m
6 h 30 min
4.9/6
Po wielu dniach oczekiwania w końcu doczekałem się pogody umożliwiającej odbycie kolejnej w tym roku wycieczki. Wprawdzie rewelacji nie było ale przynajmniej nie padało a wiatr był umiarkowany.
Tym razem na tapetę wziąłem południową część powiatu tarnowskiego zaczynając i kończąc wycieczkę w Zakliczynie. Na trasie wycieczki znajdowało się to co mnie szczególnie interesuje czyli zabytkowe i w większości drewniane kościoły oraz kilka dworków. Znajdujące się na trasie wycieczki kościoły i dwory generalnie prezentowały się całkiem fajnie, wyjątek stanowił zaniedbany i opuszczony dwór w Paleśnicy. Na trasie wycieczki znajdowało się także bardzo ciekawe miejsce a mianowicie Rezerwat Przyrody Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. Z racji tego, że poruszałem się rowerem zobaczyłem tylko namiastkę tego co tam można zobaczyć i to tylko tą znajdującą się na obrzeżu. Aby zobaczyć więcej trzeba poruszać się po rezerwacie pieszo. A naprawdę warto. Trasa wycieczki była pofałdowana z miejscami dość stromymi podjazdami i zjazdami. Najbardziej dał się we znaki podjazd od Paleśnicy do Jastrzębi (zwłaszcza w końcowej części) oraz może krótki ale bardzo stromy podjazd pod drewniany kościółek w Rzepienniku Biskupim. Ogólnie wycieczka na plus, zaliczyłem wszystko to co miałem w planie a widoki towarzyszące mi podczas wycieczki wspaniałe, zwłaszcza z wierzchołków wzgórz

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Małopolska na rowerze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Małopolska na rowerze
Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych:
- z projektu VeloMałopolska;
- Szlak wokół Tatr (część polska);
- inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki). 
Wiślana Trasa Rowerowa, VeloDunajec, VeloNatura oraz VeloMetropolis są w znacznej części gotowe. Pozostałe trasy: VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa są na etapie planowania lub budowy. Przebieg każdej ze wspomnianych tras został na mapie wyeksponowany i oznaczony odpowiednią tabliczką. Dodatkowo trasy zostały podzielone ze względu na rodzaj nawierzchni.
Tym sposobem rozróżniono:
- drogi asfaltowe dla rowerów, odseparowane od ruchu samochodowego;
- drogi szutrowe, ścieżki;
- drogi asfaltowe publiczne, przebieg w ruchu ogólnym (w większości są to odcinki o uspokojonym lub niewielkim ruchu samochodowym).
W przypadku, gdy przejazd danym odcinkiem jest niemożliwy (np. ze względu na budowę mostu) podano propozycje objazdów, a także łączenia tras. Oprócz klasycznej treści turystycznej na mapie zaznaczono także: miejsca obsługi rowerzystów (MOR-y), promy, miejsca z pracami budowlanymi, strome podjazdy i ostre zjazdy, miejsca niebezpieczne, drogi o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego. Jest również kilometraż prezentowanych tras. Poza trasami Velo Małopolska na mapie pokazano wszystkie szlaki rowerowe (głównie gminne, w znacznej części terenowe). Specjalna grafika pozwoliła na wyeksponowanie tras i szlaków rowerowych. "Małopolska na rowerze" to mapa/niezbędnik - obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich rowerzystów o zacięciu turystycznym, szczególnie tych nastawionych na przejazdy długodystansowe na rowerach trekkingowych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Miejscowości na trasie