Jastrzębia - Rajec

Dodano 16 września 2019 przez plik GPX
Jastrzębia - Rajec
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

159010
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  4.5
  • Dystans: 9,8 km
  • Czas trwania: 0 h 3 min
  • Średnia prędkość: 196,64 km/h
  • Przewyższenie: 13 m
  • Suma podejść: 13 m
  • Suma zejść: 1 m
  • Lokalizacja: Jastrzębia
896635
staw w Jastrzębiej
896636
wiekowy dab przy szlaku
896637
takie widoki...
896638
są i takie piaszczyste odcinki
896639
krzyż w Dąbrowie Kozłowskiej
896640
pomnik jeńców radziekcich
896641
Dalszy Ług
896642
kapliczka w Dąbrowie Kozłowskiej
896643
rzeka Pacynka
896644
tablica informacyjna ścieżki przyrodniczej
Krótka trasa po zachodnim skraju Puszczy Kozienickiej, żółtym szlakiem turystycznym. Zaczynamy na przystanku przy urzędzie gminy w miejscowości Jastrzębia. Stąd idziemy w kierunku Radomia, chodnikiem wzdłuż głównej ulicy. Mijamy sklepy, szkołę z pamiątkowym głazem, boisko i miejsce odpoczynku. Przechodzimy koło stawu i kapliczki. Przed murem cmentarza idziemy w lewo w las i na najbliższym skrzyżowaniu w prawo - wzdłuż muru cmentarza. Idziemy w kierunku widocznych zabudowań, przechodzimy między nimi i dochodzimy do szosy. teraz w lewo i następnie w prawą odnogę, w kierunku wiekowego dębu z kapliczka szafkową. Przed drzewem tablica "Kozienicki Park Krajobrazowy". Jeszcze kawałek szosa i schodzimy w odchodzącą w lewo przez las, drogę.
Przechodzimy pole i wchodzimy w sosnowy las, nie jest tu za czysto zwykle, ale las to zawsze las ;) Wychodzimy z lasu na pola, ściana lasu zostaje po naszej prawej stronie i przed nami, z lewej widoczne są pojedyncze zabudowania. Dochodzimy ponownie do lasu, do skrzyżowania dróg. Wybieramy drogę w prawo. Jest to szeroki, wygodny leśny dukt, z czasem lekko wykręcający w lewo. Idziemy przed siebie, dochodzimy do wyraźnego zakrętu drogi i wraz z nią idziemy w lewo, na południowy-wschód. Niedaleko od tego miejsca, na zachód, znajdują się bunkry z czasów II wojny światowej. Można zboczyć ze szlaku aby je obejrzeć. Nasza droga natomiast przecina po chwili Królewski Gościniec, przy drzewie z kapliczką. Idziemy dalej prosto, mijamy rozlewiska i przechodzimy przez przepust. Wychodzimy z lasu przy zabudowaniach Kozłowa. Przechodzimy skrzyżowanie we wsi na wprost (z lewej szkoła) i teraz trochę mniej ciekawy odcinek - troszeczkę ponad kilometr asfaltem. Idziemy nim wpierw między polami, później lasem, aż do Dąbrowy Kozłowskiej. Na skrzyżowaniu, przed kaplicą, skręcamy w lewo, znów wchodząc w las. Na pierwszym skrzyżowaniu w prawo i idziemy teraz drogą za zabudowaniami wsi, równolegle do szosy. jest to polna, wyraźna droga. W końcu i ona doprowadza nas do lasu i na rozwidleniu idziemy w lewo, po kawałek przed nami pomnik poświęcony jeńcom radzieckim.
Idziemy sosnowym lasem aż wyjdziemy przy Dalszym Ługu - niewielkim stawie, przy którym znajdują się ławeczki i stół. Tu można odpocząć. Tutaj idziemy w prawo drogą, ponownie wychodząc we wsi. Skręcamy w lewo i w pierwszą drogę w prawo, między zabudowaniami za słupem elektrycznym. idziemy prosto gruntową drogą, aż do szosy. Skręcamy następnie w nią w lewo, i zaraz przed lasem w prawo, dochodząc po chwili do zabudowań.
Asfalt się kończy za ostatnimi zabudowaniami, i teraz idziemy leśną drogą, skręcając w lewo-skos po chwili w las. Kilkanaście minut zajmuje nam dojście do skrzyżowania, przy którym jest też szlak zielony. Idziemy ścieżką prawo-skos w kierunku rzeki. Przechodzimy mostek na Pacynce, szlak zielony idzie w prawo, my natomiast przy tablicy informacyjnej i ławce, prosto. Towarzyszy nam teraz także oznakowanie ścieżki przyrodniczej "Nad Pacynką". idziemy przed siebie pilnując znaków szlaku, mijając zarazem przystanki ścieżki. Po kolejnych kilkunastu minutach wychodzimy na parkingu leśnym za sklepem w Rajcu. Za sklepem jest droga, a przy niej po prawo przystanki w kierunku Radomia (dalej) i w kierunku Kozienic (naprzeciw sklepu).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Puszcza Kozienicka
Puszcza Kozienicka - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Puszcza Kozienicka" przedstawia kompleks leśny w środkowej Polsce, położony na obszarze Równiny Kozienickiej, na granicy powiatów kozienickiego i radomskiego. Dzisiejsze jej granice wyznaczają: od północnego zachodu rzeka Radomka,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta