Spływ kajakowy Brzeski - Grabno (rzeka Grabia), KAJAKOS.PL

Dodano 24 lutego 2016 przez rysowanie
Spływ kajakowy Brzeski - Grabno (rzeka Grabia), KAJAKOS.PL
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

73196
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

419859
Koniec spływu - miejscowość Grabno
Za mostem drogowym Grabno - Zamość, po lewej stronie dogodne miejsce aby zakończyć spływ.
419860
Młyn wodny Nowe Kozuby
Młyn wodny w Nowych Kozubach powstał w 1920 r. Na początku młyn ten napędzany był, tak jak poprzedni - kołem wodnym. Wyposażony był w dwie pary kamieni młyńskich tzw. "francuskich" oraz perlak, jagielnik i żubrownik. Dziennie mógł przerobić ok. 1 tony zboża. W latach 30 rozpoczęto jego modernizację - zamontowano wówczas nowocześniejszy napęd czyli turbinę oraz zastąpiono jedną parę kamieni młyńskich metalowymi walcami. W latach 1949 - 1956 stał zamknięty. W 1966 r. młyn przeszedł gruntowny remont i pracuje do dziś, wyposażony w turbinę elektryczną.
419861
niebezpieczny próg wodny przed młynem w Nowych Kozubach
Uwaga! Niebezpieczne miejsce. Nie spływamy przeszkody tylko przenosimy kajaki prawym brzegiem. Niedaleko polana. Fajne miejsce na odpoczynek i chwile relaksu.
419862
Start - Młyn "Krzywda" w Brzeskach
Najstarszy młyn wodny nad Grabia, który przetrwał do dnia dzisiejszego. Wybudowany w 1867 roku. W 1918 roku wyposażony w turbinę elektryczną. Nieczynny od lat 70 XX wieku.
419863
Nowe Kozuby
Widok z mostu przy młynie Nowych Kozubach
419864
Grbano
Widok z mostu. Miejsce ponownego połączenia się dwóch odnóg Grabi w jedno koryto.
419886
Grabia
420152
KAJAKOS spływy kajakowe
Zapraszamy na spływy kajakowe po Grabi, Widawce, Warcie, Liswarcie oraz Pilicy.
424239
Młyn "Krzywda" w Brzeskach.
424240
Młyn "Krzywda" w Brzeskach.
424241
Wysoka, piaszczysta skarpa :)
Jak ktoś ma ochotę zachęcamy do wdrapania się na skarpę. Z góry roztacza się piękny widok na dolinę rzeki Grabi.
424242
Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki
Utworzony w 1989 roku w celu ochrony doliny Warty oraz Widawki. Zajmuje obszar 25330 hektarów. Na jego terenie znajduję się bogata fauna i flora chroniona w rezerwacie przyrody „Wrzosowisko”, niedaleko węzła hydrologicznego, który tworzą zbiegające się rzeki: Widawka, Grabia, Nieciecz. Obszar parku wyróżnia się malowniczymi przełomami Warty, między Beleniem i Strońskiem. Wysokość wzgórz sięga 45 metrów a na powierzchni ukazują się skały wapienne. Ze stoków można obserwować piękną panoramę rzeki warty, liczne jej zakola, podmokłe doliny wraz z torfowiskami i roślinami bagiennymi. Jest to jeden z bardziej atrakcyjnych parków krajobrazowych województwa łódzkiego.
424243
Grabia
424244
Grabia
424245
Grabia
424246
Grabia
424247
Grabia
424248
Grabia
424250
Grabia
424251
Grabia
424252
Grabia
Informacje podstawowe:
Rzeka Grabia
Start: Brzeski
Via: Nowe Kozuby
Koniec: Grabno
Długość 11 km
Czas spływu: 3 h
Stałe przeszkody: 2

Jedna z najkrótszych tras w naszej ofercie ale również jedna z najbardziej malowniczych i pięknych. Dedykowana osobom, które pragną zaznać przygody kajakowej a nie chcą spędzić w kajaku wielu godzin. Spływ zaczynamy w miejscowości Brzeski. Wodujemy kajaki przy starym młynie „Krzywda”. Grabia rozpościera przed nami całą swoja urodę. Zachwyceni jej pięknem docieramy do kolejnego młyna w miejscowości Nowe Kozuby. Jest to stary młyn wodny, aktualnie wyposażony w turbinę elektryczną. Główny nurt wody skierowany jest na wprost. My musimy obejść spiętrzenie wody w prawej odnodze. Korzystając z okazji pokonywania przeszkody możemy spędzić chwile na polanie obok. To dobra okazja na posiłek i regenerację sił. Po odpoczynku czeka nas odcinek rzeki silnie meandrującej i wijącej się przez las. Przed miejscowością Grabno rzeka znowu się rozwidla. Trzymamy się lewej odnogi. Przepływamy przez Park Krajobrazowy Międzyrzecza Waty i Widawki. Dopływamy do mostu drogowego. Dobijamy do lewego brzegu, za mostem przy wodowskazie. Niestety to już koniec naszej trasy

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta