category-icon

Ustka-Swołowo

32 km
4 h 30 min
299 m
Polska, pomorskie, Ustka

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2010-07-09
Polska, pomorskie, Ustka
category-icon
32 km
299 m
260 m
Łatwy
4 h 30 min
4.3/6
Wycieczka po wioskach położonych na zachód od Ustki. Trasa głównie po drogach asfaltowych, teren odkryty, co w przypadku dużych upałów ma spore znaczenie. Wyjazd z Ustki główną dość ruchliwą drogą, ale zaraz za Duninowem skręciłam w boczną drogę i tu już ruch był sporadyczny. W samym Duninowie, można zwiedzić kościółek, gdzie znajdują się organy ze znanej duninowskiej manufaktury, która swoje wyroby wysyłała nawet do Afryki. Jadąc dalej na południe trafiamy na przysiółek Duninówko, gdzie autentycznie i dosłownie można poczuć wieś i podziwiać stare zabudowania wiejskie w niczym nie przypominające zabudowań z innych terenów Polski. Generalnie teren bardzo ciekawy architektonicznie. Dużo starych zabudowań wiejskich o konstrukcji kratowej. Głównym celem i atrakcja tej wycieczki była stolica "Krainy w kratę" czyli Swołowo, gdzie w dawnej zagrodzie Albrechtów (obiekty ryglowe datowane na 1838 r.) znajduje się obecnie muzeum.
Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Szlaki turystyczne w Krainie w Kratę
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Szlaki turystyczne w Krainie w Kratę

Najnowsza mapa regionu, której głównym elementem jest Pierścień Gryfitów. Mapa jest dostowana zarówno do wędrówek pieszych, jak i rowerowych oraz samochodowych wycieczek. Sam Pierścień Gryfitów, to długa trasa rowerowa, na której przemierzenie należy przeznaczyć co najmniej dwa dni. Dzięki mapie Krainy w Kratę można dobrze rozplanować podróż, uwzględniając okoliczne atrakcje. Przystępna skala 1:50 000 pozwala łatwo nawigować w ternie i zawsze odnaleźć właściwą drogę. Na mapie znajdziemy także Słupsk, który zwany jest Paryżem Północy, który swoim wyglądem przypomina zielony ogród pełen kwiatów. 

Wybrzeże Bałtyku. Ustka - Darłowo
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wybrzeże Bałtyku. Ustka - Darłowo

Mapa turystyczna "Wybrzeże Bałtyku. Ustka - Darłowo" prezentuje przede wszystkim liczne szlaki piesze i rowerowe, znaleźć na niej można także szlaki kajakowe. Dla łatwiejszej orientacji w terenie podano także nazwy ulic. Mapa Ustka - Darłowo obejmuje także obszary jeziora Wicko, jeziora Kopań oraz fragment Jeziora Bukowo.

Wybrzeże Słowińskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wybrzeże Słowińskie

Mapa przedstawia ciekawy, a przy tym niezwykle popularny odcinek polskiego wybrzeża – od Ustki po Łebę. Zasięg mapy na południu wyznaczają: Słupsk i Potęgowo.

Jest to teren atrakcyjny nie tylko pod względem wypoczynkowym. Piękne plaże, w tym słynne klify w Dębinie, imponujące wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, spuścizna po dawnych mieszkańcach prezentowana w skansenach i cała masa innych atrakcji, przyciągają w ten rejon nie tylko tłumy plażowiczów, ale i miłośników aktywnego wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem. Bogata sieć szlaków turystycznych zachęca do aktywnego zwiedzania. Region ten upodobali sobie zwłaszcza rowerzyści.

Na mapie przedstawiono: gęstą sieć szlaków turystycznych, porty i przystanie statków białej floty, fortyfikacje nadmorskie, latarnie morskie i pozostałe atrakcje turystyczne. Jest także wybrana baza noclegowa i gastronomiczna. Z praktycznych ciekawostek - dodano numery wejść na plaże. 
Przebieg szlaków, jak i pozostała infrastruktura turystyczna zostały gruntownie sprawdzone podczas weryfikacji terenowej. Szczególnej uwadze polecamy międzynarodową trasę rowerową Eurovelo 10 - na mapie zaznaczono jej dotychczasowy, przeznaczony do likwidacji przebieg, jak również ten planowany. 
Na rewersie mapy znajduje się informator krajoznawczy z licznymi zdjęciami.

Rok wydania: 2021

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.