Strzyżyna PKP - Dobieszyn PKP

Dodano 16 września 2019 przez plik GPX
Strzyżyna PKP - Dobieszyn PKP
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

159011
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  4.1
  • Dystans: 14,5 km
  • Czas trwania: 2 h 45 min
  • Średnia prędkość: 5,25 km/h
  • Przewyższenie: 102,77 m
  • Suma podejść: 579,21 m
  • Suma zejść: 539,81 m
  • Lokalizacja: Strzyżyna
896653
taka droga...
896654
krzyż przydrożny
896655
kapliczka i pamiątkowy kamień w miejscu d. leśniczówki
896656
rozlewisko
896657
pomnik 1939 r.
896658
mogiła w rezerwacie
Krótka, przede wszystkim leśna trasa po Puszczy Stromieckiej, prowadząca przez miejsca związane z II wojną światową i jeden z rezerwatów Puszczy. Start na stacji PKP Strzyżyna. Stąd udajemy się na południe, w kierunku Radomia, idąc drogą wzdłuż torów (po zachodniej stronie). Przecinamy szosę przy przejeździe i dalej idziemy prosto. Dochodzimy do rozwidlenia dróg, wybieramy prawa odnogę, w las. Przechodzimy kawałek przez niego i dochodzimy do zabudowań. To ulica Górna, idziemy przez nią prosto, a gdy z niej wyjdziemy - łukiem w lewo, w las, tak jak prowadzi nas droga.
Wędrujemy teraz mieszanym lasem, w którym rośnie kilka okazałych dębów. Docieramy w końcu do skrzyżowania przy Nowej Wsi. Z lewej strony jest krzyż przydrożny. Tutaj idziemy w lewo, tak jakbyśmy prawie wracali. Jest to wyraźna leśna droga biegnąca na północny-wschód. Droga lekko wykręca, po mniej więcej 1,5 km przejścia spotykamy szeroką drogę leśną (obok krzyż), którą przecinamy idąc prosto. Tu łapiemy też zielony szlak turystyczny. Przechodzimy wraz z nim przez tory. Za torami znajduje się tablica "Stachów" upamiętniająca miejsce zniszczonej w czasie II wojny światowej osady leśnej. Kawałek dalej, kamień pamiątkowy i krzyż - pozostałości po nieistniejącym już leśnictwie. Jego pracowników zamordowali Niemcy w czasie II wojny światowej.
Idziemy dalej, przechodzimy przez mostek i za nim skręcamy w lewo. Wychodzimy na chwile z lasu, mijając zabudowania. Na najbliższym skrzyżowaniu idziemy w prawo, z lewej zabudowania Bud Augustowskich. Teraz podążamy szeroką drogą, wpierw mijając pole, następnie wchodząc w las. Nie zmieniamy kierunku aż do momentu gdy droga się kończy pozostawiając nam wybór lewo - lub prawo. Jesteśmy teraz na innym zielonym szlaku turystycznym. idziemy w prawo, blisko skraju lasu. Mijamy pomnik upamiętniający walki w 1939 r. Przechodzimy obok upraw leśnych, 150 metrów za nimi wchodzimy w las ścieżką trochę zarośnięta, odchodzącą w prawo-skos. Idziemy nią przez rezerwat "Starodrzew Dobieszyński". Mijamy mogiłę i niebawem wychodzimy na skrzyżowanie z szosą. Idziemy prosto, mijamy siedzibę Nadleśnictwa Dobieszyn, przy nim pomnik upamiętniający walczących o niepodległość. Obok nadleśnictwa znajduje się miejsce odpoczynku, a naprzeciw rośnie kilka wiekowych dębów. A my dalej prosto aż do kolejnego skrzyżowania z szosą. Tutaj w prawo i po chwili w pierwszą ścieżkę odchodzącą od szosy w lewo. Wychodzimy z niej centralnie na stację PKP Dobieszyn.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Puszcza Kozienicka
Puszcza Kozienicka - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Puszcza Kozienicka" przedstawia kompleks leśny w środkowej Polsce, położony na obszarze Równiny Kozienickiej, na granicy powiatów kozienickiego i radomskiego. Dzisiejsze jej granice wyznaczają: od północnego zachodu rzeka Radomka,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta